Spune tot !!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 BANCURI ICE

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ice
Nou venit



Numarul mesajelor : 43

BANCURI ICE Empty
MesajSubiect: BANCURI ICE   BANCURI ICE I_icon_minitimeJoi 27 Mai 2010, 14:02

Sper ca am inteles cerinta adminului.

In rai.

Trei tipi mor si ajung la poarta Raiului. Sf. Petru ii intreaba:
- De cite ori v-ati inselat nevestele?
- Eu niciodata in 30 de ani de casnicie, raspunde primul.
- Foarte bine, uite, ai aici un Mercedes, sa te plimbi prin Rai.
- Eu o singura data in 40 de ani de casnicie, spune al doilea.
- Nu e chiar atit de grav, se iarta. Uite un Opel, sa mergi cu el prin Rai.
- Eu de vreo 10 ori in 20 ani de casnicie, raspunde ultimul.
- Aoleu, ce rau ai fost. Insa, pentru ca ai fost cinstit, uite un Logan.
Dupa ceva timp, se intilnesc cel cu Loganul si cel cu Mercedesul la un stop. Cel cu Mercedes plangea.
- De ce plangi, omule? Ce s-a intimplat?
- Uite... a murit nevasta-mea ieri...
- Asa, si?
- Si am vazut-o azi prin Rai... pe role!


Pe un imas, in Carpati, isi pasteau oile trei ciobani, unul moldovean, unul vrancean si altul ungurean. Cum stateau ei rezemati in bate si discutau teme majore ale civilizatiei mondiale, la un moment dat veni vorba despre limbile straine.
-Parerea mea este ca cea mai grea limba este engleza. Uite un exemplu, ei scriu Shakespeare si citesc "secspir".
-Aiurea, spune baciul vrancean. Cea mai grea limba este franceza! Ei scriu Baudelaire si citesc "bodler".
Baciu' ungurean nu se lasa mai prejos si intervine si el:
-Cum pote la voi se vorbeste asa? Voi ce fel de rumuni esti? Cel mai greu limbe este rumuneste! In rumuneste se scrie Cabana Valea Muresului, dar se citesti: "Keskemet domokos polvon".


Mergea un motociclist pe drum cu viteza mare. La un moment dat in fata ii zboara o vrabie si se paleste de motocicleta. El ridica vrabia, o duce acasa, o pune in cusca, ii da apa, pesmeti si se duce la culcare. Dimineata vrabia se trezeste si se uita prin parti:
- Asa...apa, paine uscata..., gratii... Doamne!!!! Nu pot sa cred!!! Am ucis motociclistul!!!
Sus In jos
Tourniquet
Clasa a IV-a
Tourniquet


Varsta : 31
feminin Berbec Numarul mesajelor : 484

BANCURI ICE Empty
MesajSubiect: Re: BANCURI ICE   BANCURI ICE I_icon_minitimeJoi 27 Mai 2010, 15:40

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Bun primul banc rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Sus In jos
https://spune-tot.forumgratuit.ro
 
BANCURI ICE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spune tot !! :: Chestii serioase, nu gluma... :: Bancuri-
Mergi direct la: