Spune tot !!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Chiulul. Un viciu sau un moft?

In jos 
+4
andre.ea95
Coldice
MELISSA
Tourniquet
8 participanți
AutorMesaj
Tourniquet
Clasa a IV-a
Tourniquet


Varsta : 31
feminin Berbec Numarul mesajelor : 484

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: Chiulul. Un viciu sau un moft?   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeMier 12 Aug 2009, 02:29

Chiul in masa sau fiecare pentru el?
Pe unde chiuliti?
De la ce ora de curs?
De ce?
Ati fost prinsi?
Parintii stiu?

Deci... Chiuliti? big grin


Ultima editare efectuata de catre g3oRgY in Mier 30 Sept 2009, 17:00, editata de 1 ori
Sus In jos
https://spune-tot.forumgratuit.ro
MELISSA
Nou venit



Numarul mesajelor : 2

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: melissa   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeMier 02 Sept 2009, 05:53

CE FRUMOSSS!asta chiar imi place.am chiulit in clasa a 12-a.....desi eram considerata TOCILARA CLASEI. ideea e sa stii sa le combini.si la naiba d c sa nu chiulim?k doar avem doar 4 ani d liceu si mai trec si al naiba d repede. dak la inceput lasi impresia d COPIL BUN apoi totul s-a rezolvat k doar nu vor acuza tocilarul clasei de ceva anormal.si da,mama stia d chiul,chiar ea scria BILETZELUL CU MOTIVATZIA. dar si ea credea k merit k doar nu putea sa imi lase creierul sa putrezeask la scoala. nu stiu cum e la voi dar la Pitesti chiar ai ce face in timpul minunatului chiul, biliardul t asteapta la 2 minute d la iesirea din liceu si alte cele,insa nu are nici un farmec fara toti colegii kre oricum nu erau greu de motivat.IN COLCLUZIE, TRAIASK NENEA CHIUL!
Sus In jos
Coldice
Incepator
Coldice


masculin Numarul mesajelor : 53

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: Re: Chiulul. Un viciu sau un moft?   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeJoi 03 Sept 2009, 00:42

Primu "Chiul"
Clasa a 4 a laughing
cica d'na invatatoare mie rau de la cornuletu' cu lapte eu plec acasa...
ma invoit da tot eu ma laudam ca am chiulit
tot in ziu aia am si patito laughing
pe geamu scolii mau vazut colegii cum ma plimbam
ghinion: tata era acasa + o colega timpita din bloc cu mine = problema rezolvata laughing
Noroc ca le am cu vrajelile happy


urmatoarele din clasa a 7 pana in a 10 care vine acusica vin de la sine mai o bere cu colegii mai un biliard vine de la sine happy
Sus In jos
andre.ea95
Nou venit



Varsta : 28
feminin Balanta Numarul mesajelor : 13

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: Re: Chiulul. Un viciu sau un moft?   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeJoi 10 Sept 2009, 03:24

Si eu prin clasa a 2a am "chiulit" prima data, imi amintesc ca nu imi facusem tema la romana, asa ca i'am zis invatatoarei ca mi s'a facut rau, mai intai m'a trimis la asistenta si apoi acasa laughing
Iar in gimnaziu nu prea am chiulit.. doar odata la fizica cand am chiulit juma de clasa, si am patit'o toti cu diriga big grin si mai chiuleam de la prima ora, aveam desenul sau franceza, eu si niste prietene n'aveam chef de ore asa ca veneam pe la jumatatea orei in scoala si ne plimbam pe holuri si radeam pana se suna de iesire:D
Sus In jos
DjGabY
Nou venit
DjGabY


Varsta : 30
masculin Berbec Numarul mesajelor : 45

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: Re: Chiulul. Un viciu sau un moft?   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeSam 12 Sept 2009, 20:03

primul chiul ?? thinking...nici nu mai stiu care a fost primu cert e ca deobicei chiulesc foarte des dar absentele nu apar in catalog ca avem profi si colegi de treaba care ne acopera si mint pt noi big grin ...in orice caz anul asta trebuia sa am 26 de absente dar in catalog au aparut doar 6 big grin !...Iar in legatura cu parintii....hmmm...nu stiu laughing pt ca nui anunt la sfarsiturile de semestru cand avem sendinta cu parintii laughing iar la diriga iam dat numarul vechi de telefon ! rolling on the floor
Sus In jos
Arkonsys
Nou venit



masculin Numarul mesajelor : 23

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: Re: Chiulul. Un viciu sau un moft?   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeSam 03 Apr 2010, 19:21

eu chiulesc cand stiu ca vor profi sa ma asculte sau cand dau test, ca nu prea am chef si mi-e lene, prefer sa stau pe banca la soare si sa ma bronzez, si imi place sa aiuresc cu prietenii in timpul orelor big grin
Sus In jos
.::L3X::.
Nou venit



Numarul mesajelor : 3

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: chiul la greu   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeLun 17 Mai 2010, 18:07

primul chiulit l-am avut in clasa a - 5 a atunci am chiulit o zi sub pretextul ca imi este rau de la antrenament
si pe urma am facut un obicei cu chiulitul si inclasa a - 7 -a am avut vreo 400 de absente
si pana in clasa a -10-a cand m-am mutat la alt liceu nu chiuleam cu ziua ci cu saptamana + ca eu eram la echipa de handbal a orasului si din 6 in 6 luni faceam analize si ne dadea scutire pe 1 si 2 ale lunii respective , eu cu o imaginatie bogata in spatele lui 2 puneam 9 sau depinde de cat era luna si atunci nu mai chiuleam cu ziua ci cu luna:)))
din clasa a -10 -a ciuciu ca la 20 de absente scadea nota la purtare si chiulea mai rar de pe la lucrari si ore la care stiam noi ca nu pun profii absente
Sus In jos
nuallan
Nou venit



Numarul mesajelor : 21

Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: Re: Chiulul. Un viciu sau un moft?   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitimeMier 29 Sept 2010, 05:11

voi sunteti chiar copii cuminti laughing eu am chiulit in liceu ca turbatu'.. am numarat cu diriga aproape 860 de absente in toti anii de liceu.. si tot pe mine ma aratau profii drept model. ca aveam media mare in comparatie cu chiulul laughing..

PS a si pentru mine chiulul era un viciu pe care reuseam sa il stapanesc rar.. laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Chiulul. Un viciu sau un moft? Empty
MesajSubiect: Re: Chiulul. Un viciu sau un moft?   Chiulul. Un viciu sau un moft? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Chiulul. Un viciu sau un moft?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spune tot !! :: Babaci, profi naspa & materii misto :: Colegi-
Mergi direct la: