Spune tot !!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 "5, 15, 30, 50"

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
DjGabY
Nou venit
DjGabY


Varsta : 30
masculin Berbec Numarul mesajelor : 45

"5, 15, 30, 50" Empty
MesajSubiect: "5, 15, 30, 50"   "5, 15, 30, 50" I_icon_minitimeLun 07 Sept 2009, 20:28

Peste tot s-au cautat si se cauta definitii ale iubirii. Aici nu despre asta este vorba. Este vorba despre un exercitiu de "viziune". Cum ai vedea iubirea la 5, la 15, la 30 sau la 50 de ani?

5 ani - "I love you daddy, you brought me a new toy".
15 ani - "Love? ash! dragostea nu exista".
30 ani - "Yeah honey, i love you too, pass me the diapers now".
50 ani - "Love?! oh, when i was young ... "

Unde exista, cand apare, care ii este punctul culminant, unde isi gaseste sfarsitul?
Sus In jos
Tourniquet
Clasa a IV-a
Tourniquet


Varsta : 31
feminin Berbec Numarul mesajelor : 484

"5, 15, 30, 50" Empty
MesajSubiect: Re: "5, 15, 30, 50"   "5, 15, 30, 50" I_icon_minitimeLun 07 Sept 2009, 20:31

5 ani - te iubesc mami, te iubesc tati, te iubesc bunico, te iubesc bunicule, pe vecina din fata casei nu o iubesc ca e rea si are gura mare devil
15 ani - te iubesc cu sufletul meu de copil atat cat pot si cat ma pricep
30 ani - Ea: Iubitule, azi dimineata cand ai plecat la serviciu nu mi-ai spus ca ma iubesti. El(uitandu-se la tv): Iubito dar tu stii asta, de ce trebuie sa o repet in fiecare zi? Nu mai avem 15 ani.
50 ani - Ea: Da-mi si mie proteza. El: CE?!?!? Ea: PROTEZA!? El: Ce? Coafeza? Ea: Nu boule PROTEZA! Oh la draq lasa ca o iau singura.
laughing

Unde exista? In aer, in jurul meu, in mintea si in inima mea.
Cand apare? Cand te astepti mai putin blushing
Care ii este punctul culminant? Cand ajungi sa stai cu persoana de care iti place happy
Unde isi gaseste sfarsitul? Oriunde. Din motive absurde sau din pura prostie. sad
Sus In jos
https://spune-tot.forumgratuit.ro
 
"5, 15, 30, 50"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum v-ati cunoscut "jumatatea"?
» Vrajeli, declaratii de dragoste "ad-hoc"
» Ce faci cu "x" de "y"?
» Song Game
» "Cruella" se arata X_X

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spune tot !! :: Ce simti? Ce s-o mai lungim; sex cu si fara declaratii :: Dragoste si Sex-
Mergi direct la: