Spune tot !!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Important: Caligrafia

In jos 
AutorMesaj
Tourniquet
Clasa a IV-a
Tourniquet


Varsta : 31
feminin Berbec Numarul mesajelor : 484

Important: Caligrafia Empty
MesajSubiect: Important: Caligrafia   Important: Caligrafia I_icon_minitimeLun 10 Aug 2009, 21:32

Dupa cum ati observat, activitatea mea pe forum este foarte intensa si imi arunc ochii pe aici.

Rugamintea mea este sa incercati sa postati fara sa va folositi prea mult de limbajul de mirc, care devine teribil de obositor si face posturile greu de citit. Cuvintele de gen: "q", "t", "u", "p", "s", "d", "j", "k", "l", "c", "n", "tz", "sh", "dc". vor fi pentru inceput editate. Daca cei carora li se vor edita, vor continua sa le scrie la fel, vor fi sterse. De asemenea, v-as ruga sa fiti putin atenti la gramatica. Folositi cratimele si virgulele cu incredere, sunt trendy si nu fac nici un rau.

Sper sa nu-mi luati intentia in nume de rau. Ea nu este de a va ingradi, ci de a face forumul mai usor de citit. Sunt foarte multi care citesc pe aici, si, pentru ca nu sunt obisnuiti cu aceste abrevieri, renunta.

1. Literele "j" sau "sh" nu se pronunta la fel ca "s", nu, niciodata! Nu exista cuvantul "jtiu", exista "stiu" sau "ştiu"
2. "tz" este acceptat doar atunci cand prin lipsa diacriticelor s-ar pierde din informatia transmisa. (Ex: fatza vs. fata)
3. Puncte-puncte "..." se folosesc de obicei cate trei si au rolul de a exprima o pauza, de a lasa intentionat o idee incompleta.

Si sunt total impotriva limbajului de Mirc, pt ca: "Adik da... c vrei u sa zici e k e greu d inteles c scriu? adik d c cand tt lumea la fel? c? dc? dk nuti comvine nu citi"
Va place? Hai sa incercam sa fim si noi civilizati, un PRO pentru initiativa!

Va multumesc pentru intelegere si ajutor.
Sus In jos
https://spune-tot.forumgratuit.ro
 
Important: Caligrafia
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Important: Ce si cum postam?
» Important: Sanctiuni!
» Important: Avatarele!
» Important: Nick-name-uri!
» Important: Semnatura!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spune tot !! :: Admin :: Regulament-
Mergi direct la: