Spune tot !!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Daca divortati, eu cu cine raman?

In jos 
+2
~|~SuntPlecatDupaFix~|~
Tourniquet
6 participanți
AutorMesaj
Tourniquet
Clasa a IV-a
Tourniquet


Varsta : 31
feminin Berbec Numarul mesajelor : 484

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeLun 10 Aug 2009, 19:50

Parintii tai sunt pe cale sa divorteze, iar tu trebuie sa il alegi pe cel care va avea grija de tine pana vei avea un viitor asigurat si vei putea pleca de langa el. Ce faci? Cum reactionezi si dupa ce criterii il alegi?


Ultima editare efectuata de catre g3oRgY in Joi 01 Oct 2009, 15:29, editata de 1 ori
Sus In jos
https://spune-tot.forumgratuit.ro
~|~SuntPlecatDupaFix~|~
Nou venit



masculin Numarul mesajelor : 2

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: ~!SuntFugitDeLaZoo~!   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeLun 10 Aug 2009, 23:11

Eu unu as alege-o pe mama din start pentru ca pana la urma ea m-a nascut ea m-a crscut si orice mi-ar face .. va ramane mama mea indiferent de situatie s-au imprejurimi .. Chiar daka parinti tatalui meu ar avea o situatie materiala mai buna dekat mama .. tot pe ea as alegeo .. eu aleg omul cu inima nu cu mintea love struck smug big hug
Sus In jos
Tourniquet
Clasa a IV-a
Tourniquet


Varsta : 31
feminin Berbec Numarul mesajelor : 484

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Re: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeMier 12 Aug 2009, 01:13

Daca ar fii sa divorteze as incerca sa stau cu ei de vorba, sa ii fac sa inteleaga ca eu si cu fratemiu nu putem sa traim fara ei, barim de dragul nostru sa stea sub acelasi acoperisi. Eu vorbesc cu ei la fel e mult, dar mama uneori nu ma intelege si ea cand da "sfaturi" nu le zice ca sa o iei de vorba buna, mai mult iti impune, te obliga. Cand vorbesc cu tata e altfel, vorbeste calm, asculta si apoi zice ce are de zis. Nu ma iau dupa criteriul "stau cu mama pentru ca ea mi-a dat viata", nu! nu e asa! Si femeile alea care nasc si isi da la adoprie copilul sau il abandoneaza, tot mame se numesc. Dar cel mai bine e sa nu se intample big grin. Tata e un om minunat. Cu el as vrea sa locuiesc pana ma pun pe picioare. Ma intelege si ma iubeste. I love you papa!


Ultima editare efectuata de catre g3oRgY in Joi 01 Oct 2009, 15:29, editata de 1 ori
Sus In jos
https://spune-tot.forumgratuit.ro
Cocolino
Grupa mica
Cocolino


Varsta : 29
feminin Varsator Numarul mesajelor : 132

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Re: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeMar 18 Aug 2009, 21:52

straight face Hmmmm......
Imi iubesc parintii in mod egal..
Nu stiu ce sa zic nu m-am gandit niciodata la asta big grin
Sus In jos
creative
Nou venit
creative


Numarul mesajelor : 4

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Re: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeJoi 11 Mar 2010, 20:35

cu mama!!!
Sus In jos
zoom
Incepator



feminin Numarul mesajelor : 65

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Re: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeVin 04 Iun 2010, 22:51

Ne petrecem majoritatea timpului cu mama, tatal de regula este mai mereu plecat, pleaca dimineata si vine seara tarziu. Cine sa aiba grija de noi , cine sa ne dea sfaturi, cine sa ne faca mancare, cine sa ne spele, daca nu mama? Femeile care nasc si-si abandoneaza copiii in spital nu se numesc mame big grin Este adevarat ca sunt si cazuri in care nu au alternative, problema este insa alta in cazul lor, n-au auzit de sex protejat big grin

Concluzia este ca daca tatal ar face ce face mama, clar l-am iubi mai putin...nu-i asa? big grin Ar fi el cel care s-ar enerva ca nu ne facem nici macar patul, ca dormim pana la ora 12, ca chiulim, ca luam note mici. big grin Deci cel mai enervant este cel care ne poarta mai mult de grija!!! rolling on the floor
Sus In jos
zoom
Incepator



feminin Numarul mesajelor : 65

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Re: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeVin 04 Iun 2010, 22:59

A, si daca nu se mai inteleg trebuie sa ramana de dragul nostru impreuna? Cu riscul de a-si sparge capul reciproc? Ia ganditi-va putin.....vreti niste parinti stresati, care nu se mai suporta ? Sau vreti liniste? Indiferent ce s-ar intampla, ei raman tot parintii vostri, nu va impiedica nimic sa mentineti relatia cu ei, indiferent cu care ramaneti. Au si ei dreptul la o viata linistita. Oamenii se schimba in timp, si se intampla ca doi soti sa evolueze diferit, in acest caz viata in doi devenind un calvar.
Sus In jos
nuallan
Nou venit



Numarul mesajelor : 21

Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Re: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitimeMier 29 Sept 2010, 05:29

eu am ramas din oficiu cu mama happy cu toate ca tatal meu locuieste la doar cateva strazi distanta eu nu l-am vazut decat o data in ultimii 15 ani happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Daca divortati, eu cu cine raman? Empty
MesajSubiect: Re: Daca divortati, eu cu cine raman?   Daca divortati, eu cu cine raman? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Daca divortati, eu cu cine raman?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce ai face daca... ?
» Ce-ar fi fost daca...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spune tot !! :: Babaci, profi naspa & materii misto :: Parintii-
Mergi direct la: