Spune tot !!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Aveti parintii pleacati in strainatate?

In jos 
AutorMesaj
Tourniquet
Clasa a IV-a
Tourniquet


Varsta : 31
feminin Berbec Numarul mesajelor : 484

Aveti parintii pleacati in strainatate? Empty
MesajSubiect: Aveti parintii pleacati in strainatate?   Aveti parintii pleacati in strainatate? I_icon_minitimeLun 10 Aug 2009, 07:04

Dintr-o problema de familie a ajuns o problema a societatii. Descarcati-va aici!
Desi ai mei nu sunt langa mine cred ca unii dinte voi sunteti bucurosi ca ii aveti aproape.
Stiu cum e cand parintii sunt plecati si sunt doar eu, intr-o curte mare, avant multe responsabilitati pe cap, asa, dintr-o data. Ca orice copil ramas singur, trebuia sa fac tot ceea ce mi-a fost interzis. Prima oara fara mama a fost destul de greu, dar nici chiar asa pentru ca a fost fratele meu prin preajma. Cand parintii sunt la o distanta mare de tine si vorbesti la telefon cu ei despre tot ce se intampla, normal ca le spui ca totul este bine, da' de unde... muzica se aude la 2 strazi de unde stai, pungi de dulciuri prin toata casa, haiele peste tot prin casa etc etc. Acum cand vine mama acasa, prefer sa tac si sa imi pun aceeasi intrebare, zilnic. "De ce te-ai intors? crying Nu puteai sa stai acolo si sa castigi bani? Ca si asa esti cam chitroasa!". Intr-un fel sau altu', e bine. Dar care este efectul psiholojic care il are asupra copilului?
Sus In jos
https://spune-tot.forumgratuit.ro
 
Aveti parintii pleacati in strainatate?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spune tot !! :: Babaci, profi naspa & materii misto :: Parintii-
Mergi direct la: